13 stycznia 2015

8000 kalorii na śniadanie - brytyjskie przysmaki z samego rana

"The Monster Mega Breakfast" - tak się nazywa mega śniadanie zawierające 8.000 kalorii i składające się z 59 składników. Śniadanie jest tak ogromne, że przed jego rozpoczęciem należy podpisać specjalny dokument, a potem to już tylko należy jeść.

 
Śniadanie składa się z 6 plasterków bekonu, 6 parówek kilku kawałków tzw. black pudding (to chyba nasza kaszanka) oraz kilku hash brown, dwa omlety, każdy z trzech jaj, 4 porcje smażonych ziemniaków, smażone pieczarki, 4 krążki cebulowe, 4 tosty, dwie porcje duszonych pomidorów, dwie porcje fasolki, dwa kawałki podsmażanego chleba oraz pół grilowanego pomidora.


Tego typu mega śniadanie można zjeść w "The Corner Cafe" w Portishead w Somerset. Właściciele kawiarni dają chętnemu godzinę na zjedzenie tego śniadania. Koszt? Jedyne 15 funtów.
sniadanie jest tak olbrzymie, że jak dotąd nikomu nie udało się go ukończyć w wyznaczonym czasie.
Reguły dotyczące tego niadania są proste, ukończone 18 lat, nie można się dzielić z nikim innym oraz należy przestać jeść jeśli nie czujemy się zbyt dobrze.
Ci którym się uda zjeść całe śniadanie w wyznaczonym czasie, znajdą swój wizerunek na tzw. ścianie zwycięsców oraz otrzymają darmowy voucher na śniadanie, mini trofeum i breloczek do kluczy.
Śniadanie jest zwyczajnie przygotowywane, wszystkie składniki sa osobno szykowane. Śniadanie pomimo wielu skłądników, jest szykowane w ciągu 10 minut.
To się nazywa śniadanie :-)

1 komentarz:

  1. I like this post in your blog! You did a great job!
    Can’t wait to see the new one!)    Diana Cloudlet

    http://www.dianacloudlet.com/

    OdpowiedzUsuń